Etusivu  Uutiset  Joukkueet  Aikataulu  Tulokset  Kilpailupaikat  Info  Yhteystiedot  In English  
UUTISET
14.07.2014
MM-kilpailut kuvina
 
07.07.2014
Miller ja Miinala valittiin MM-maalipallon arvokkaimmiksi pelaajiksi
 
05.07.2014
Suomen miehet jäivät hopealle
 
05.07.2014
Miesten loppuottelu: Brasilia-Suomi 9-1 (3-0): Alessandro Tosimin haastattelu
 
05.07.2014
Miesten loppuottelu: Brasilia-Suomi 9-1 (3-0): Timo Laitisen haastattelu
 
05.07.2014
Naisten loppuottelu: USA-Venäjä 3-0: Jennifer ja Ken Armbrusterin haastattelu
 
05.07.2014
Miesten pronssiottelu: USA-Liettua 4-2 (1-2): Joseph Hamiltonin haastattelu
 
 
Kaikki uutiset

Linkkikuva Facebook Linkkikuva Twitter

Linkkikuva Netti-tv

Linkkikuva Tapahtumatorille

Linkkikuva promovideoon

Aikataulu

Halli A = Tapiolan urheiluhalli, Halli B = Summahalli, M = Miehet, N = Naiset
 

Maanantai 30.6

09.00 Halli A M Lohko A USA - Espanja   09.00 Halli B M Lohko B Brasilia - Belgia
10.00 Halli A M Lohko A Algeria - Ukraina   10.00 Halli B M Lohko B Turkki - Kiina
11.00 Halli A M Lohko A Iran - Saksa   11.00 Halli B M Lohko B Liettua - Japani
12.00 Halli A M Lohko A Suomi - Tšekki   12.00 Halli B M Lohko B Kanada - Egypti
13.00 Halli A N Lohko X Japani - Saksa   13.00 Halli B N Lohko Y Kiina - Israel
14.00 Halli A N Lohko X Suomi - Turkki   14.00 Halli B N Lohko Y Ruotsi - Ukraina
15.00 Halli A N Lohko X Venäjä - USA   15.00 Halli B N Lohko Y Australia - Brasilia
16.00 Halli A M Lohko B Brasilia - Kiina   16.00 Halli B M Lohko A Suomi- Ukraina
17.00 Halli A M Lohko B Belgia - Turkki   17.00 Halli B M Lohko A Tšekki - Algeria
18.00 Halli A M Lohko B Japani - Egypti   18.00 Halli B M Lohko A Saksa - Espanja
19.00 Halli A M Lohko B Liettua - Kanada 19.00 Halli B M Lohko A Iran - USA
 

Tiistai 1.7

09.00 Halli A N Lohko Y Ukraina - Kiina   09.00 Halli B N Lohko X Turkki - Japani
10.00 Halli A M Lohko A Algeria - Saksa   10.00 Halli B M Lohko B Turkki - Japani
11.00 Halli A N Lohko Y Israel - Australia   11.00 Halli B N Lohko X Saksa - Venäjä
12.00 Halli A M Lohko A Espanja - Suomi   12.00 Halli B M Lohko B Egypti - Brasilia
13.00 Halli A N Lohko Y Brasilia - Ruotsi   13.00 Halli B N Lohko X USA - Suomi
14.00 Halli A M Lohko A USA - Ukraina   14.00 Halli B M Lohko B Kanada - Kiina
15.00 Halli A M Lohko A Tšekki - Iran   15.00 Halli B M Lohko B Belgia - Liettua
16.00 Halli A M Lohko B Brasilia - Japani   16.00 Halli B M Lohko A Suomi - Saksa
17.00 Halli A M Lohko B Turkki - Egypti   17.00 Halli B M Lohko A Algeria - Espanja
18.00 Halli A M Lohko B Belgia - Kanada   18.00 Halli B M Lohko A Tšekki - USA
19.00 Halli A M Lohko B Kiina - Liettua 19.00 Halli B M Lohko A Ukraina - Iran
 

Keskiviikko 2.7

09.00 Halli A N Lohko X Suomi - Saksa   09.00 Halli B N Lohko Y Ruotsi - Israel
10.00 Halli A M Lohko A Suomi - Algeria   10.00 Halli B M Lohko B Brasilia - Turkki
11.00 Halli A M Lohko A USA - Saksa   11.00 Halli B M Lohko B Kanada - Japani
12.00 Halli A N Lohko X Japani - Venäjä   12.00 Halli B N Lohko Y Kiina - Australia
13.00 Halli A M Lohko A Espanja- Tšekki   13.00 Halli B M Lohko B Egypti - Belgia
14.00 Halli A N Lohko X Turkki - USA   14.00 Halli B N Lohko Y Ukraina - Brasilia
15.00 Halli A M Lohko A Ukraina - Saksa   15.00 Halli B M Lohko B Kiina - Japani
16.00 Halli A M Lohko B Liettua - Turkki   16.00 Halli B M Lohko A Iran - Algeria
17.00 Halli A N Lohko Y Brasilia - Kiina   17.00 Halli B N Lohko X USA - Japani
18.00 Halli A N Lohko Y Ruotsi - Australia   18.00 Halli B N Lohko X Suomi - Venäjä
 

Torstai 3.7

09.00 Halli A M Lohko B Turkki - Kanada   09.00 Halli B M Lohko A Algeria - USA
10.00 Halli A N Lohko Y Israel - Ukraina   10.00 Halli B N Lohko X Saksa - Turkki
11.00 Halli A M Lohko B Kiina - Belgia   11.00 Halli B M Lohko A Ukraina - Tšekki
12.00 Halli A M Lohko B Egypti - Liettua   12.00 Halli B M Lohko A Espanja - Iran
13.00 Halli A N Lohko X Japani - Suomi   13.00 Halli B N Lohko Y Kiina - Ruotsi
14.00 Halli A M Lohko B Kanada - Brasilia   14.00 Halli B M Lohko A USA - Suomi
15.00 Halli A N Lohko X Venäjä - Turkki   15.00 Halli B N Lohko Y Australia - Ukraina
16.00 Halli A N Lohko X USA - Saksa   16.00 Halli B N Lohko Y Brasilia - Israel
17.00 Halli A M Lohko B Japani - Belgia   17.00 Halli B M Lohko A Saksa - Tšekki
18.00 Halli A M Lohko A Ukraina - Espanja   18.00 Halli B M Lohko B Kiina - Egypti
19.00 Halli A M Lohko A Iran - Suomi 19.00 Halli B M Lohko B Liettua - Brasilia
 

Perjantai 4.7

11.00 Halli A N Puolivälierä 1 Turkki - Israel   11.00 Halli B N Puolivälierä 2 Kiina - Venäjä
12.15 Halli A N Puolivälierä 3 Japani - Ukraina 12.15 Halli B N Puolivälierä 4 Brasilia - USA
13.30 Halli A M Puolivälierä 1 Suomi - Kiina   13.30 Halli B M Puolivälierä 2 Turkki - USA
14.45 Halli A M Puolivälierä 3 Tsekki - Liettua   14.45 Halli B M Puolivälierä 4 Brasilia - Iran
16.30 Halli A N Välierä 1 Turkki - Venäjä 16.30 Halli B N Välierä 2 Japani - USA
18.00 Halli A M Välierä 1 Suomi - USA   18.00 Halli B M Välierä 2 Brasilia - Liettua
 

Lauantai 5.7

09.20 Halli A N Pronssiottelu Turkki - Japani            
10.50 Halli A M Pronssiottelu Liettua - USA            
12.20 Halli A N Loppuottelu Venäjä - USA            
13.50 Halli A M Loppuottelu Brasilia - Suomi            
AIKATAULU
Koko aikataulu

TULOKSET
Kaikki tulokset

YHTEISTYÖKUMPPANIT